Bohaterowie Solilandii 0
Bohaterowie Solilandii

Najważniejszymi mieszkańcami Królestwa Solilandii są skrzaty solne zwane inaczej SOLILUDKAMI.Wśród soliludków - największą sympatią czytelników cieszy się Solek - autor pamiętników, które składają się na serię "Solilandia". 

SOLEK to wesoły skrzat, który opowiedział nam swoje niezwykłe przygody, a także opisał Skarbnika i mnóstwo baśniowych stworzeń.Solek jest skrzatem o wielkim sercu i rzadko spotykanej odwadze. Mimo młodego wieku zdążył już rozwiązać zagadkę nielegalnej hodowli soloni, zwiedzić kilka podziemnych krain, uratować Solilandię przed groźnym solizaurem i pomóc w zdjęciu klątwy z Jaskiniowych Ludków!

Oczywiście nie zrobił tego sam! Ma wspaniałych rodziców, młodszą siostrę Solinkę, wielu wypróbowanych przyjaciół i własnego smoka o imieniu Halis!

SOLINKA

Jest młodszą siostrą Solka i wraz z innymi soliludkami mieszka w baśniowej krainie Solilandii. Jest jeszcze malutka i dlatego brat nie traktował jej zbyt poważnie. Okazało się jednak, że Solinka ma talent nie tylko do psot! Potrafi porozumieć się z fąflami (które czasami odwiedzają Solilandię), jeśli trzeba umie być stanowcza i pomysłowa. Dzięki temu pomogła złapać niebezpiecznego przestępcę Halibura i uratować życie skrzatów, które wyruszyły do Kryształowej Groty! Solek docenił pomoc siostry i dokładnie opisał jej przygody w swoim pamiętniku. Solinka do niedawna miała problemy z wymawianiem głoski „r” jak należy. Okazuje się jednak, że bardzo się starała i ostatnio coraz lepiej jej to wychodzi

HALISEK - mały soloń

To najbardziej znany z wielickich smoków. Ulubieniec wszystkich dzieci. Mieszka w domu Solka i Solinki. Jest bardzo sympatyczny i wesoły. Jego specjalnością są psoty. O przygodach Haliska można przeczytać w książkach z serii Solilandia oraz w opowieści pt. Kłopoty małego Halisa. Czytając trylogię "Solilandia" można poznać losy Haliska od jajka - po zaszczytny tytuł "Obrońcy soliludków”.

SOLIZAUR

Należy do starego rodu smoków, wojujących ze skrzatami i ludźmi. Odpowiednio karmiony od wyklucia się z jaja, może przekształcić się w łagodnego solonia. W przeciwnym razie wyrasta na groźnego drapieżnika. Najbardziej znanym solizaurem był Smok Wawelski. Czytając II tom Solilandii "Wyprawa do Kryształowej Groty" można dowiedzieć się, że solizaury znowu pojawiły się pod ziemią i skrzaty musiały z nimi walczyć. Smoki zostały pokonane dzięki kryształom mocy, zwanym też kryształami jasnego promienia. 

FĄFLE

Legendarne istoty żyjące pod ziemią. Często odwiedzają Solilandię. Są wesołe, porozumiewają się za pomocą gwizdów i słyną z pracowitości. Kiedy mają dobry humor- zabierają się do sprzątania. Potrafią także wspaniale budować.Łatwo je urazić, dlatego należy traktować je z szacunkiem! Na cześć fąfli soliludki organizują huczną zabawę zwaną Fąfeladą. Ulubienicą fąfli jest Solinka.

PUKAWKA ZAZULA

To najbardziej znana pukawka na świecie. Ulubienica mieszkańców Solilandii! Jak wszystkie inne pukawki, mieszka pod ziemią i żywi się metanem. Kiedy jest głodna, wydaje odgłos podobny do kukułki. Najedzona – strzela ogniem z wszystkich trąbek jednocześnie. Ostatnio w Solilandii pojawiła się jeszcze jedna pukawka. Ma na imię Pyś.

SKARBNIK

Tajemnicza postać, która od wieków spotykana jest pod ziemią. Górnicy z Kopalni Soli "Wieliczka" opowiadają o nim legendy. Dawniej obawiali się nazywać go po imieniu. Mówili o nim "On". Dziś liczą na jego opiekę.Skarbnik pojawia się i znika w tajemniczy sposób. Często ratuje górnikom życie! Czasami można spotkać go osobiście. Okazuje się, że jest bardzo towarzyski i chętnie rozmawia z dziećmi. Podobno bardzo lubi orzechy! W kopalni można obejrzeć posąg Skarbnika wyrzeźbiony w soli! Skarbnik jest władcą Solilandii i wielu innych podziemnych krain.

Skarbnik

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl