Reguła życia

Reguła życia
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 44,90 zł

Cena regularna:

44.90
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: RTCK
Kod produktu: CB51-73126

Opis

Reguła życia. Jak poukładać i pokochać swoje życie zgodnie z Regułą św. Benedykta. Dr Ryszard Kołodziej

Dzięki tej książce czytelnik skorzysta z mądrości benedyktynów, która przetrwała 1500 lat i nadal jest skuteczna. Jej podstawą jest "Reguła" napisana przez św. Benedykta w VI wieku.  Poza św. Benedyktem, lekcji czytelnikowi udzielą także ojcowie pustyni, mnisi pierwszych wieków chrześcijaństwa, których mądrość i prostota przekazu bywa powalająca, Thomas Merton, jeden z najważniejszych współczesnych autorów chrześcijańskich, podejmujących tematykę duchowości, Edyta Stein, czyli siostra Teresa Benedykta od Krzyża oraz Steven Covey. Autor nie tylko tłumaczy Regułę i odkrywa zasady, którymi kierują się mnisi, ale prowadzi czytelnika do opracowania własnej Reguły życia, dostosowanej do niego, jak garnitur szyty na miarę. 

Stworzenie reguły życia, z wykorzystaniem wiedzy z książki, polega na gruntownym przemyśleniu i uporządkowaniu swojego życia i swoich spraw tak, aby żyć bardziej świadomie, w wolności i harmonii, z poczuciem sensu i celu. Osobista reguła życia pomaga zachować równowagę życiową, doświadczyć poczucia misji, sprawczości, władzy nad sobą i wewnętrznego pokoju, przy lepszym radzeniu sobie z zamętem panującym w otoczeniu.

Nie da się skutecznie zarządzać żadną wspólnotą (w tym rodzinną) ani organizacją, ani też odnosić sukcesów w życiu osobistym i zawodowym w dowolnej dziedzinie, bez umiejętności skutecznego zarządzania swoim własnym życiem”.

„Głównym zadaniem proponowanych tu ćwiczeń jest pomoc w opracowaniu osobistej reguły życia, która będzie zawierać odpowiedzi na podstawowe pytania o cel i sens, czyli życiową misję, powołanie, wartości oraz wynikające z nich zasady, a także cele dotyczące różnych ważnych obszarów naszego życia i codziennego zaangażowania”.

dr Ryszard Kołodziej

Autor książki to ekspert przywództwa osobistego i zespołowego, konsultant i trener zarządzania, menedżer z tytułem MBA, doktor fizyki, wykładowca na studiach biznesowych (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i AGH). Prezes firmy doradczo-szkoleniowej, Członek Zarządu ds. Rozwoju Profesjonalnego stowarzyszenia Project Management Institute Poland oraz członek Instytutu Monastycznego w Tyńcu. Jest także od wielu lat oblatem benedyktyńskim. Prowadzi cyklicznie warsztaty z zarządzania sobą oraz przywództwa i zarządzania zespołem według Reguły św. Benedykta w Opactwie Benedyktyńskim w Tyńcu.

Ryszard Kołodziej 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl