Solilandia tom 1 - Baśnie Książki Bajki dla dzieci

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 38,90 zł

Cena regularna:

38.90
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Trzytomowa baśń z przygodową fabułą, która opisuje podziemny świat solnych skrzatów, smoków i wielu fantastycznych postaci. Nawiązuje do legend wielickiej kopalni soli i twórczo je rozwija, ale także można znaleźć w niej echo polskich bajek i elementów Tolkienowskiego świata. Trylogia bawi, uczy i wzrusza, zachęca do zwiedzania najpiękniejszych miejsc Polski. 

Autorka serii "Solilandia" - Beata Kołodziej - otrzymała medal fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom oraz tytuł Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, przyznawany przez Radę Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk.

Solilandia była w latach 2013-2017 tematem Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Książka – przyjaciel prawdziwy”, współorganizowanego przez fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom oraz Kopalnię Soli "Wieliczka". W konkursie wzięło udział  tysiące dzieci z całej Polski! Na postawie serii Solilandia w Kopalni Soli "Wieliczka" powstała jedyna na świecie, bajkowa, podziemna trasa turystyczna dedykowana dzieciom!

Dowiedz się więcej o Solilandii odwiedzając nasze strony (solilandia.pl i konkursczytelniczy.pl) oraz profile na portalach Facebook i Twitter!

Proponujemy ci zakup pierwszego tomu trylogii Solilandia:

Solilandia tom I - Pamiętnik wielickiego skrzata

Tysiące dzieci w Polsce pokochały Solilandię za:

  • doskonałą i intrygującą fabułę mającą odniesienie do rzeczywistych lokalizacji (m.in. Kopalnia Soli "Wieliczka")
  • barwne i świetnie wykreowane postacie
  • piękny język, wartościowe treści, pozytywne emocje
  • piękne ilustracje
  • zabawne wstawki oraz dialogi,
  • solidne, trwałe wykonanie (twarda okładka)
  • długie godziny ponadprzeciętnej lektury, często wraz z rodzicami :)

Dzięki powyższym cechom Trylogia Solilandia stała się tematem organizowanego w latach 2013-2017 Konkursu Czytelniczego pod patronatem Fundacji ABCXXI "Cała Polska czyta dzieciom". W konkursie wzięło udział ponad 600 szkół oraz kilkadziesiąt tysięcy dzieci!

Solilandia to historia o przyjaźni, oddaniu, nieustępliwości i ciągłym poszukiwaniu wyzwań, która bawi, uczy, a niekiedy również wzrusza. Wypełniona błyskotliwymi dialogami i historią pełną przygód, ozdobiona pięknymi ilustracjami zasługuje na znaczące miejsce w bibliotece każdego młodego czytelnika. Książki z serii Solilandia wolne są od treści nieadekwatnych dla najmłodszych, dlatego z powodzeniem mogą być czytane przez całą rodzinę!

Zarys fabuły:

Do niedawna nikt nie wiedział o istnieniu krainy Solilandii.

Na szczęście pewien sprytny skrzat napisał pamiętnik, który wpadł w ręce wielickiego górnika. Dzięki temu wiemy,że pod ziemią żyją sympatyczne soliludki, smoki, fąfle, pukawki i mnóstwo innych niezwykłych postaci.

I tom opowieści z cyklu "Solilandia" wprowadza nas w sekretny świat solnych skrzatów. Wszystkie przygody rozpoczynają się w dniu, w którym Solek znalazł jajo smoka. Wkrótce został opiekunem małego Halisa, przez przypadek złamał prawa królestwa Solilandii i na koniec wpadł na trop największego przestępcy wśród soliludków.

Dzięki pamiętnikowi Solka dowiesz się do czego skrzatom służą solipony i co trzeba zrobić, żeby malutki smok nie wyrósł na groźnego solizaura! Poznasz opowieści, które bawią, uczą, wzruszają i fascynują!

Odkrywamy Solilandię w Kopalni Soli "Wieliczka":

Solilandia to nie tylko fikcja literacka. Dzieci mają unikalną w skali światowej możliwość poznania bajkowych bohaterów i zobaczenia niezwykłej krainy, która znajduje się pod ziemią w Kopalni Soli Wieliczka. Oferta „Odkrywamy Solilandię” otrzymała prestiżowe nagrody i zachwyca od 10 już lat zarówno dzieci jak i rodziców. Rezerwacje na stronie kopalni soli.

Zachęcamy do obejrzenia spotu podsumowującego Konkurs Czytelniczy i nadesłanych przez szkoły filmików konkursowych (na stronie solilandia.pl)

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl